دکادرابولین(deca-durabolin)

دکادرابولین از پرمصرف‌ترین داروها است و نسبت به سایر داروها از عوارض جانبی کمتری برخوردار است این دارو خواص آنابولیکی قدرتمندی داشته و خواص آندروژنی نیز در حد متوسط است.

این دارو را می توان از پر مصرف و محبوب ترین استروئید ها دانست که در دنیای پرورش اندام امروز غالباً استفاده می گردد و استروئید قابل تزریق و روغنی است که غالباً به صورت آمپول های ۱۰۰ میلی گرم در سی سی تهیه و به بازار عرضه می شود.

مصرف این دارو با افت محسوس میزان ترشح طبیعی هورمون تستسترون همراه خواهدبود طول دوره مصرف این دارو بین ۲ الی ۴ ماه متغیر است.

با مصرف این دارو زمان انعقاد خون افزایش یافته و احتمال خون دماغ شدن وجود دارد.

این دارو عموماً به صورت ویال های ۲ میلی لیتری که هر میلی لیتر آن حاوی ۱۰۰ میلی گرم اصلی است تولید و به بازار عرضه می‌شود و گاهی در میان ورزشکاران دردهایی در ناحیه شانه و آرنج و زانو طی مصرف دکا دورابولین دیده می‌شود که ناشی از کم شدن کورتیزول در طی دوره مصرف این دارو می باشد.

دوپینگ با دکادورابولین

این دارو بعد از ۱۸ ماه یعنی یک سال و نیم باز هم در تستهای دوپینگ قابل کشف است. پس ریسک مثبت شدن تست دوپینگ با مصرف این دارو بیشتر از سایر استروئید ها است و همچنین این دارو حدود دو هفته در خون به صورت فعال باقی می ماند.

معمولاً در ورزشکاران در دوزهای ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلی گرم در هفته استفاده می شود و کمترین عارضه مصرف در ۲۰۰ میلی گرم گزارش شده است دوره دکا با دیانابول یکی از مشهور ترین دوره ها برای افزایش حجم عضلانی می باشد.

دکا آرام آرام طی سه روز از تزریق وارد خون شده و تا حدود ۱۷ روز در خون فعالیت میکند، بهترین دوز این دارو با عوارض جانبی کم برابر ۲ میلی گرم برابر هر پوند از وزن بدن است.

مزایای این دارو

دکا دورابولین دارای مزایای زیادی برای بدن انسان می‌باشد از جمله :

  • این دارو باعث بالا بردن ذخایر نیتروژن شده و سنتر پروتئین را بالا میبرد.این یعنی‌ اینکه مصرف کنندگان دکا دورابولین هنگامی که بحث بهبود از لحاظ قدرت کلی‌ بدن، استقامت، عملکرد و حجم کلی‌ عضلات باشد جای نگرانی نخواهند داشت.
  • ثابت شده است که این دارو دارای عوارض جانبی آندروژنی اندک بوده و در پوست وسر نیز آسیب های آن کمتر است ، به همین دلیل مصرف کنندگان این دارو نباید نگران ریزش مو و سایر عوارض جانبی آن باشند. اما این قضیه به صورت کلی نمیباشد و ممکن است با توجه به تفاوت های فردی برخی از عوارض رویت شود.
  • این دارو باعث بالا بردن سیستم ایمنی بدن میشود و از آن در افراد مبتلا به HIV نیز استفاده میشود.
  • دکا دورابولین نشان داده است که مصرف آن مطلقا هیچ تاثیری در کاهش حساسیت سلول‌ها به انسولین، افزایش سطح کولسترول‌های بد و تریگلیسیرید‌ها ندارد.

دیگران این موارد را نیز جستجو کرده اند:

پارابولان چه دارویی است ؟ 

افزایش قدرت سوسپانشن چقدر است؟

کاربرد HCG در ورزش


 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید