L-Arginine

معرفی آرژنین

ال آرژنین یک آمینواسید نیمه ضروری است و ماده اولیه گاز نیتریک اکسید است که سبب گشادی عروق شده و این امر خونرسانی به اندامهایی را که در جریان فعالیت ورزشی درگیر هستند، تسهیل نموده و در نتیجه میتواند کارایی ورزشکار را به ویژه در فعالیتهای هوازی افزایش دهد.

همچنین این آمینواسید قادر به پاکسازی رادیکالهای آزاد از خون، بهبود عملکرد سیگنالهای سلولهای عضلانی، رهاسازی هورمون رشد، حمایت از کلسترول خوب و  تنظیم متابولیسم چربی و سطح نمک در بدن است.

بدنسازان باید به دلیل خاصیت تعدیل نمک نیز به آرژنین علاقمند باشند زیرا از دست ندادن آب زیر پوست که به دلیل احتباس آب و نمک در بدن اتفاف میافتد باعث میشود تا بدن  ظاهری نرم و پف آلود داشته باشد و عضلات صاف و فاقد برآمدگی به نظر برسند.

این مکمل برای به انجام رسیدن بسیاری از پروسههای مربوط به فیزیولوژی عضلات ضروری است.

این پروسهها شامل ترشح هورمونها، افزایش تولید هورمون رشد، پاکسازی و دفع سموم تولید شده در بدن و تقویت سیستم دفاعی بدن در مقابل امراض است.

باید یادآور شویم که این مکمل باعث حمایت از کلسترول خوب و تنظیم متابولیسم چربی و تنظیم سطح نمک در  بدن نیز میشود.

حقایق غذایی

آرژنین و سطح هورمون رشد

آرژنین قادر است تا سطح هورمون رشد را در بدن افزایش دهد و این کار را از طریق تقویت اکسیژن مایع و پشتیبانی از فشار خون سالم انجام میدهد.

به همین دلیل مکمل آرژنین  میتواند برای اشخاصی که قصد کاهش وزن دارند نیز مفید واقع شود.

مواد غنی از آرژنین

آرژنین در:

  • آجیل
  • دانه های روغنی مثل بادام زمینی و بادام به وفور یافت میشود.همچنین
  • میتوان مقداری آرژنین در شکلات و کشمش نیز پیدا نمود.

تاثیر آرژنین بر قد ، درست یا غلط؟

اینکه آرژنین باعث بشود سطح هورمون رشد بالا برود درست است اما این مقدار در دز های مکملی به نظر نمیرسد با توه به آزمایش های انجام شده تاثیر به سزایی بر قد افراد داشته باشد.

حتی در افرادی که از هورمون رشد برای افزایش قد استفاده میکنند مصرف این اشخاص به صورت مداوم و طولانی مدت است این درحالیست که مصرف ال آرژنین محدود تر و در زمان کوتاه تر است .

 روش مصرف

ال آرژنین مختص تیپ بدنی اندومورف می باشد ، در تیپ بدنی اکتومورف کاربردی ندارد  مکمل آرژنین مخصوص دوره سنگین ورزشی می باشد (این نیز احتمالا به دلیل تصور چربی سوزی بالا این مکمل است)

گفته نشده ها درباره این مکمل

خیلی از افراد با تصور اینکه ال آرژنین قرار است سطح هورمون رشد آن ها را به شدت بالا ببرد از آن استفاده میکنند این در حالیست که آرژنین تنها با دز بالا میتواند این کار را انجام دهد اما آیا باید بیشتر از حد مصرف کرد؟

به طور کلی گفته میشود از این مکمل باید قبل از تمرین و بعد از آن مصرف کرد این در حالیست که سطح هورمون رشد در هنگام تمرین به شدت بالا میرود و مصرف این مکمل به نظر اشتباه به نظر میرسد .

پس اگر میخواهید از این مکمل استفاده کنید پیشنهاد ما بر این است که باید از ساعت ها قبل از تمرین و در هنگامی که سطح هورمون رشد پایین است استفاده شود. نه در هتگامی که در سطح بالایی قرار دارد.


همه چیز درباره سوماتروپین و نحوه مصرف آن


اثرات کمک به عضله سازی موثر در تولید کراتین فسفات در بدن تاخیر در بروز خستگی  تحریک ترشح هورمون رشد تقویت سیستم ایمنی بدن

عوارض مصرف

هشدارها و عوارض احتمالی زنان باردار و شیرده و افرادی که هرگونه داروی خاص استفاده می کنند،همچنین افراد مبتلا به  آلرژی،آسم و یا تبخال قبل از مصرف این مکمل با متخصص تغذیه یا پزشک مشورت نمایند.

دیده شده ال آرژنین سبب بروز حالت تهوع نیز شده است اما این نتیجه گیری در افراد مختلف متفاوت است.


شاید مطالب زیر برای شما جذاب باشد:

نیمه عمر استرویید های مختلف چقدر است؟

تاثیر رابطه جنسی بر ورزش


 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید