نکاتی که برای مانیکور و پدیکور که باید بدانید

ترمیم و زیبایی ناخن
ترمیم و زیبایی ناخن

آرایشگران حرفه‌ای به شیوه‌ای مانیکور و پدیکور می‌کنند که به یک تجربه‌ی آرامش‌بخش تبدیل می‌شود و سالن زیبایی، بعضی خانم‌ها را به افرادی جدید تبدیل می‌کند. اما همیشه زمان و بودجه برای رفتن به سالن زیبایی وجود ندارد؛ خوشبختانه با استفاده از نکاتی که برای‌تان فراهم کرده‌ایم و ابزار مناسب، می‌توانید مانیکور و پدیکور را به بهترین شکل در خانه انجام دهید.


لوارم مورد نیاز

  • لاک پاک‌کن غیر استونی
  • سوهان ناخن
  • لایه بردار شکری
  • خلال دندان
  • روغن کوتیکول
  • مرطوب‌کننده
  • لاک ناخن
  • براق‌کننده ناخن

تمیز کردن ناخنmanicure and pedicure

قبل از اینکه ترمیم و زیبایی ناخن را آغاز کنید، مطمئن شوید ناخن‌های انگشتان دست و پا، لاک ندارند. بعد با استفاده از ناخن‌گیر یا سوهان ناخن، اندازه و شکل ناخن‌ها را درست کنید. سپس با استفاده از براق‌کننده‌ی ناخن، روی ناخن‌ها را صاف کنید.


ناخن هارا خیس کنید و بسایید

ترمیم و زیبایی ناخن
ترمیم و زیبایی ناخن

بگذارید دست‌ها برای دو تا سه دقیقه و پاها، برای پنج دقیقه خیس بخورند. حالا وقت پوست انداختن است؛ یک قاشق غذاخوری شکر را با یک قاشق غذاخوری روغن بچه ترکیب کنید و روی پوست بمالید. این کار باعث می‌شود سلول‌های خشک و مرده‌ی پوست جدا شوند، هم‌چنین پوست‌تان خوش‌بو و مثل ابریشم نرم می‌شود. سپس پوست را بشویید و با فشار  پارچه خشک کنید.


پوست کنار ناخن را چه کنیم

ترمیم و زیبایی ناخن

پوست کنار ناخن را با کمی روغن کوتیکول نرم کنید. حالا می‌توانید با استفاده از خلال دندان پوست کنار ناخن را فشار دهید و شکلش را درست کنید. هم‌چنین می‌توانید با استفاده از خلال دندان کثیفی‌های زیر ناخن را تمیز کنید. حالا با استفاده از مرطوب‌کننده ناخن‌ها را ماساژ دهید. قبل از این‌که مرحله‌ی بعدی را شروع کنید، با استفاده از لاک پاک‌کن بدون استون، پایین ناخن‌ها را تمیز کنید تا روغن و مرطوب‌کننده روی ناخن باقی نماند.


لایه اول

یک لایه‌ی نازک لاک روی ناخن بزنید تا ناهمواری‌های سطح ناخن صاف شود.


لایه دوم

دو لایه‌ی نازک لاک روی ناخن بزنید و بگذارید هر لایه خشک شود. اگر می‌خواهید مثل حرفه‌ای‌ها این کار را انجام دهید، اول از وسط ناخن به سمت پایین و سپس به سمت طرفین لاک بزنید. نکته‌ی مهم این است که لایه‌های لاک تا جایی که ممکن است نازک باشند؛ این باعث می‌شود لاک زودتر خشک شود و بیشتر روی ناخن بماند.


برق ناخن

برق ناخن علاوه بر براق کردن ناخن، تمام اشکالات موجود را برطرف می‌کند. معمولا یک لایه کفایت می‌کند، اما اگر نمی‌خواهید در طول هفته مانیکور یا پدیکور خود را ترمیم کنید، دو لایه برق ناخن بزنید.


از دست زدن به چیزی خود داری کنید

حالا فقط باید آرام باشید و روی مبل دراز بکشید و تلویزیون تماشا کنید.


بیشتر بدانیم:

کاشت ناخن زیبایی یا بیماری؟

بهترین غذا ها برای رشد مو سالم

بهترین غذا ها برای رشد سالم مو

عوارض جانبی صاف کردن مو

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید