عزیزی: در شرایطی کشور درگیر شیوع ویروس کرونا است، بیکار ننشسته ایم و کارهای اجرایی و عمرانی را به پیش می بریم.

اخبار کشتی
عبداله عزیزی رئیس هیأت کشتی استان تهران با بیان این مطلب افزود: با توجه به مسائل پیش آماده به دلیل شیوع کرونا در کشور و لزوم رعایت موارد بهداشتی و ایمنی، تمامی سالن ها و مجموعه های در اختیار هیأت کشتی استان تهران گندزدایی و ضدعفونی شد.

وی در مورد برنامه های هیأت کشتی استان تهران اظهار داشت:

در حال حاضر که به دلیل شیوع ویروس کرونا تمامی فعالیت های ورزشی به حالت تعلیق درآمده است، فرصتی را بدست آوردیم که نسبت به بازسازی و نوسازی سالن شهدای هفتم تیر تهران اقدام نماییم.

عزیزی ادامه داد:

این سالن پیر پایتخت با قدمتی حدود ۷۰ سال، محل برگزاری مسابقات و تمرینات ملی پوشان و قهرمانان بوده و در حال حاضر نیاز به تعمیرات اساسی دارد که کار بازسازی آن آغاز شده و در دست اقدام است.

رئیس هیأت کشتی استان تهران با اشاره به اینکه باید از امکانات خوب نگهداری کنیم و بعد استفاده کنیم تصریح کرد: اعتقاد دارم که برای اینکه بتوانیم از امکانات خود به خوبی استفاده کنیم باید هنر این را داشته باشیم که خوب نگهداری کنیم.

فدراسیون کشتی نیز در مورد بازسازی و نوسازی خانه کشتی شهید ابراهیم هادی کار بسیار عالی کرد و باید از کار خوب تقدیر کرد و به نظر من این حرکت مثبت ماندگار خواهد شد.

عزیزی در مورد شرایط کشتی گیران تهران گفت:

با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا، کشتی گیران به صورت انفرادی و یا دو نفره در فضای باز تمرینات خود را انجام می دهند، ضمن اینکه با آن ها در تماس هستیم و برنامه ها را نیز به صورت مجازی در کانال قرار می دهیم.

وی در مورد برنامه های هیأت کشتی استان تهران در سال جدید تصریح کرد: ما موازی تقویم فدراسیون حرکت خواهیم بود و تابع تصمیمات آن ها خواهیم بود. البته هیأت کشتی یکسری برنامه های خود را نظیر برگزاری مسابقات اوپن و لیگ را دارد و این مسابقات معیار خوبی برای مشخص شدن نفرات شاخص ما در استان هستند.

عزیزی ادامه داد: قصد داریم در لیگ برتر نیز تیم داری کنیم اما اینکار منوط به همکاری کامل سازمان لیگ و حضور اسپانسرها است و در صورت جذب اسپانسری که بتواند از لحاظ مالی کشتی گیران را به خوبی حمایت کند، در لیگ برتر نیز حضور خواهیم داشت.

 

 

قهرمانی قاره ای ۲۰۲۰ را مدنظر قرار خواهیم داد.

ما تعداد ورزشکاران هر کشور در مسابقات قهرمانی قاره ای سال ۲۰۲۰ را درنظر گرفته ایم چرا که در آن زمان (ثبت نام مسابقات قهرمانی آسیا) همه فدراسیون ها تلاش کردند تا تعداد ورزشکاران خود را براساس تعدادی که قرار بود در مسابقات گزینشی قاره ای شرکت کنند، ثبت نمایند.

 

مسابقات قاره ای بزرگسالان ۲۰۲۱:

– به منظور کمک به آنالیز شما ، یک فرم اکسل در رابطه با تقویم ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ با وضعیت و تاریخ های فعلی، پیوست شده است.

– علاوه بر این، بسته به پیشنهاد شما، باید ببینیم که لازم است مسابقات قاره ای بزرگسالان ۲۰۲۱ را برگزار نماییم یا خیر. بسیاری از فدراسیون ها ممکن است سال آینده مشکلات مالی داشته باشند ، بنابراین ما باید تقویم خود را با بودجه آنها تطبیق دهیم.

– بدین ترتیب، حتی اگر پیشنهاد کمیسیون، برگزاری مسابقات قاره ای بزرگسالان در سال ۲۰۲۱ باشد، ما مجبور نیستیم که این مسابقات را قبل از مسابقات گزینشی برگزار نماییم.

– از آنجایی که شما بهترین افرادی هستید که می دانید آمادگی و یا تمرین چگونه انجام می شود ، ما قطعاً به توصیه شما در مورد آن موضوع مهم احتیاج داریم.

– اگر شما فکر می کنید که مسابقات قاره ای بزرگسالان در سال ۲۰۲۱ باید پیش از مسابقات گزینشی برگزار شود (به منظور آمادگی کشتی گیران و …)، بنابراین ما باید کل تقویم را دوباره و مانند تقویم سال ۲۰۲۰ تنظیم کنیم.

مسابقات جهانی بزرگسالان، جوانان و نوجوانان در سال ۲۰۲۱- جام جهانی ۲۰۲۰ – مسابقات دارای رنکینگ ۲۰۲۱:

در مورد مسابقات جهانی بزرگسالان ۲۰۲۱، باید بدانید که این مسابقات، مهمترین مسابقه ما بوده و در اوج رویدادهای ما قرار دارد و ما قطعا باید آن را حفظ کنیم. علاوه بر این، این وضعیت استثنایی، مطمئنا باعث می شود کشتی گیران المپیکی در این مسابقات شرکت نمایند تا سعی کنند در حرفه ورزشی خود، در این دو رویداد که بزرگترین رویدادها به حساب می آیند، قهرمان شوند.

پس از بحث و گفتگو با کمیته برگزار کننده نروژ ، کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی تصمیم گرفت که برگزاری این رویداد را در اسلو-نروژ و در اکتبر ۲۰۲۱، حفظ نماید.

از آنجاییکه تعداد مسابقات در سال ۲۰۲۰ کم است، ما به منظور تشویق فدراسیون های ملی و کشتی گیران برای شرکت در مسابقات اسلو، جوایز نقدی امسال را حفظ و به جوایز سال آینده اضافه می کنیم.

خارج از رویدادهای انتخابی، در سال ۲۰۲۱، به نظر می رسد که مسابقات قاره ای نوجوانان و جوانان به خوبی برنامه ریزی شده اند، اما برای اینکه زمان کافی بین مسابقات جهانی نوجوانان و جوانان داشته باشیم، ما مجبوریم مسابقات جهانی نوجوانان (همان تاریخ نسبت به بازیهای المپیک) و همچنین مسابقات جهانی جوانان را به تعویق بیندازیم .

قرار بود فرمت جدید جام جهانی را در سال ۲۰۲۱ شروع کنیم. از شما درخواست دارم تا به ما اطلاع دهید که آیا برگزاری این مسابقات را در سال ۲۰۲۱ (پایان سال – تاریخ دقیق را در تقویم اتحادیه ملاحظه فرمایید) حفظ کنیم و یا مجبوریم که این مسابقات را تا سال ۲۰۲۲ به تعویق بیندازیم.

در مورد مسابقات دارای رنکینگ، قرار بود که در سال ۲۰۲۱ فرمت رسمی خود را در رابطه با برگزاری این مسابقات شروع کنیم (۴ مسابقه دارای رنکینگ که دو مسابقه در اروپا، ۱ مسابقه در آمریکا و ۱ مسابقه در آسیا). از شما درخواست دارم که نظر خود را در مورد این موضوع به بنده ارائه دهید. با توجه به اینکه می دانیم تقویم ۲۰۲۱ فشرده خواهد بود، برگزاری این ۴ رویداد را حفظ کنیم و یا اینکه برگزاری ۴ رویداد دارای رنکینگ در هر سال را از سال ۲۰۲۲ آغاز نماییم؟

چنانچه تصمیم بگیریم که ۴ رویداد دارای رنکینگ را در سال ۲۰۲۱ برگزار نماییم، باید بطور واضح و روشن به فدراسیون های ملی توضیح دهیم که فقط یکی از این رویدادها در سیدبندی بازی های المپیک استفاده خواهد شد و ۳ رویداد دیگر فقط در رنکینگ سالیانه استفاده خواهد شد.

 

خلاصه سوالاتی که باید به آنها پاسخ داده شود و ما در مورد آنها منتظر نظرات و تحلیل های شما هستیم:

آیا مسابقات آسیایی بزرگسالان را برگزار کنیم ؟
اگر بله ، آیا این مسابقات را قبل از مسابقات گزینشی، برگزار کنیم یا همانطور که هستند برنامه ریزی کنیم؟
آیا همه ما در مورد اینکه مسابقات دارای رنکینگ در سیدبندی بازیهای المپیک در نظر گرفته شوند، موافق هستیم؟
اگر مسابقات قاره ای بزرگسالان برگزار شود، آیا موافق هستیدکه امتیازات این مسابقه در سال ۲۰۲۱ برای کشورهای کره شمالی، چین و ترکمنستان در نظر گرفته شود؟
آیا موافق هستید که مسابقات جهانی بزرگسالان ۲۰۲۱ در ماه اکتبر ۲۰۲۱ (۹ مهر الی ۹ آبان ۱۴۰۰) برگزار شود؟
جام جهانی ۲۰۲۱ را برگزار کنیم یا خیر؟
در سال ۲۰۲۱ ، یک مسابقه دارای رنکینگ برگزار کنیم یا ۴ مسابقه ؟

به منظور تسهیل کار شما و تصمیماتی که به کمیته اجرایی پیشنهاد می شود، تا هفته آیند

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید