۵ مکمل برای کاهش فشار خون

هنگامی که افراد آنها را به عنوان بخشی از یک سبک زندگی سالم مصرف می کنند ، بعضی از مکمل های غذایی ممکن است گاهی به کاهش فشار خون کمک کند.

فشار خون بالا می تواند به قلب ، عروق خونی و کلیه آسیب برساند و منجر به سکته قلبی ، نارسایی قلبی ، سکته مغزی و بیماری مزمن کلیه شود.

طبق اعلام مرکز ملی سلامت تکمیل و یکپارچه (NCCIH) ، تغییر در شیوه زندگی بهترین روش برای کنترل فشار خون است. توصیه NCCIH:

  • خوردن یک رژیم سالم و متعادل
  • کاهش مصرف نمک
  • به طور منظم ورزش کنید
  • حفظ وزن متوسط
  • محدود کردن مصرف الکل
  • در صورت استفاده ، ترک سیگار
  • مدیریت سطح استرس

تحقیقات همچنین نشان داده است که برخی غذاها و مکمل های غذایی می توانند به کاهش فشار خون کمک کنند. توجه به این نکته ضروری است که پایه شواهد ضعیف است. تا به امروز ، دانشمندان فقط تعداد محدودی از مطالعات را انجام داده اند ، بنابراین آنها نمی توانند مطمئن باشند که آیا مکمل ها می توانند به افراد مبتلا به فشار خون بالا کمک کنند.

برای درمان فشار خون بالا برخی از افراد نیاز به مصرف دارو دارند. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد مکمل های غذایی و همچنین داروهای فشار خون بالا کار می کنند.

با این حال ، مکمل های زیر می توانند به کاهش فشار خون کمک کنند:

پتاسیم

پتاسیم ماده معدنی است که بدن از آن برای نگه داشتن hPotassium استفاده می کند ، ماده معدنی است که بدن از آن برای حفظ صحیح قلب ، کلیه ها و سایر ارگان ها استفاده می کند. این امر تأثیر نمک موجود در خون را کاهش می دهد و تنش در دیواره رگ ها را کاهش می دهد ، که هر دو می توانند فشار خون را کاهش دهند.

بیشتر افراد با خوردن غذاهای بیشتر سرشار از این ماده معدنی مانند آووکادو ، موز ، شیر ، ماست ، قارچ ، آب پرتقال ، سیب زمینی ، گوجه فرنگی و ماهی تن قادر به افزایش مصرف پتاسیم خود هستند.

برای برخی از افراد ، مانند مبتلایان به اختلالات کلیوی ، بیش از حد پتاسیم آسیب بیشتری می زند تا خوب. هرکسی که برای کمک به فشار خون خود یک مکمل پتاسیم در نظر دارد باید ابتدا با پزشک خود صحبت کند.


بیشتر بدانید:چرا به پتاسیم نیاز داریم؟


جوندگان ، کلیه ها و سایر ارگان ها به درستی کار می کنند این امر تأثیر نمک موجود در خون را کاهش می دهد و تنش در دیواره رگ ها را کاهش می دهد ، که هر دو می توانند فشار خون را کاهش دهند.

امگا ۳

اسیدهای چرب امگا ۳ عملکردهای زیادی در بدن دارند از جمله سالم نگه داشتن رگ های خونی. تحقیقات نشان می دهد که آنها همچنین می توانند به کاهش فشار خون کمک کنند.

ماهی های روغنی که شامل ماهی سالمون ، ماهی خال مخالی ، شاه ماهی و ساردین هستند ، امگا ۳ زیادی را تأمین می کنند. منابع خوب دیگر شامل آجیل و دانه مانند دانه چیا و گردو است.

برخی از افراد به اندازه کافی امگا ۳ از رژیم غذایی خود دریافت نمی کنند و بنابراین تصمیم می گیرند مکمل ها را مصرف کنند. روغن ماهی ، روغن کرل و روغن کبد cod همه از داروخانه ها و فروشگاه های مواد غذایی موجود است. روش دیگر ، روغن جلبک از جلبک ها تهیه شده و برای گیاهخواران و گیاهخواران مناسب است.

پروبیوتیک

پروبیوتیک ها میکروارگانیسم های زنده مانند باکتری ها و مخمرها هستند. آنها به افراد کمک می کنند تعادل سالم باکتری ها را در روده نگه دارند. برخی از مطالعات نشان داده اند که می توانند فشار خون را نیز کاهش دهند.

افراد معمولاً پروبیوتیک ها را به صورت غذاهای تخمیر شده و ماست یا به عنوان مکمل های غذایی مصرف می کنند. این محصولات ممکن است حاوی میکروارگانیسم های متنوعی باشند که هر کدام تأثیر متفاوتی دارند. برخی از رایج ترین آنها باکتری های لاکتوباسیلوس و بیفیدوباکتریوم و مخمرهای ساکارومایسسس بولاردی هستند.

مطالعه باکتری های روده یک منطقه در حال ظهور علم است. به همین دلیل ، محققان هنوز مطمئن نیستند که میکروارگانیسم ها برای کاهش فشار خون بهتر هستند یا چه دوزهایی را باید افراد مصرف کنند.

Hibiscus sabdariffa

Hibiscus sabdariffa نوعی از خواب ماهیچه است. افراد همچنین ممکن است آن را گل سرخ ، فلوریدا ، زغال اخته فلوریدا ، ترشک قرمز یا ترشک جامائیکیایی بنامند. مردم سالهاست که از آن به عنوان داروی طبیعی استفاده می کنند و می توانند آن را به عنوان یک مکمل یا یک چای مصرف کنند.

نویسندگان بررسی ۲۰۱۵ همه شواهد موجود نتیجه گرفتند که مصرف این گیاه به صورت چای می تواند فشار خون را کاهش دهد. با این حال ، محققان قبل از اطمینان از نحوه عملکرد یا میزان مصرف نوشیدنی افراد باید مطالعات بیشتری انجام دهند.

کلسیم

بدن انسان برای ساختن استخوان ها و ایجاد لخته خون ، عضلات منقبض شده و ضربان قلب به کلسیم نیاز دارد. این ماده معدنی ضروری است.

بررسی سال ۲۰۱۵ نشان داد که افزایش دریافت کلسیم می تواند فشار خون را کاهش دهد ، اما فقط کمی. این نویسندگان خاطرنشان كردند كه قبل از اینكه پزشكان بتوانند از چگونگی عملكرد و میزان مصرف افراد ، اطمینان بیشتری داشته باشند ، مطالعات بیشتری لازم است.

بیشتر افراد کلسیم مورد نیاز خود را از رژیم غذایی خود دریافت می کنند. غذاهای سرشار از کلسیم شامل شیر ، ماست ، پنیر ، سبزیجات برگ سبز و کنسرو ماهی روغنی با استخوان است.

برای کسانی که قادر به دریافت مقدار کافی کلسیم از مواد غذایی خود نیستند ، مکمل های کلسیم از داروخانه ها ، فروشگاه های مواد غذایی و آنلاین موجود است.


کمبود کلسیم و نشانه های آن در بدن


 

خلاصه

 

فشار خون بالا شایع است.

این می تواند به قلب ، رگ های خونی و کلیه آسیب برساند. با گذشت زمان ، می تواند منجر به حمله قلبی ، نارسایی قلبی ، سکته مغزی یا بیماری مزمن کلیه شود.

بهترین راه برای کاهش فشار خون افراد ، پیروی از یک سبک زندگی سالم است. انجام این کار شامل خوردن یک رژیم غذایی سالم و سرشار از کلیه مواد مغذی لازم برای سالم ماندن بدن است.

برخی افراد ممکن است نتوانند تمام ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز خود را از رژیم غذایی خود دریافت کنند. برای این افراد ، مکمل های غذایی ممکن است کمک کند. هرکسی که از فشار خون خود نگران است باید با پزشک صحبت کند.


منبع:medicalnewstoday


 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید