خانم ها با استفاده از روشهای مختلف که روز به روز به تعداد آنها افزوده می شود، درصدد زیباتر کردن ظاهر دست هایشان برمی آیند(کاشت ناخن)، غافل از اینکه این زیبایی گاهی به قیمت از بین رفتن سلامت ناخن ها تمام شده و در برخی موارد اختلالات جبران ناپذیری را به وجود می آورد.

متخصص پوست گفت: کاشت ناخن باعث بیماری ناخن و توقف رشد آن می شود.

کاشت ناخن

 

صحبت های دکتر یزدان بخش

دکتر یزدانبخش نجفیان در این رابطه افزود: از آنجایی که برای چسباندن ناخن مصنوعی روی ناخن مقداری چسب مصرف می شود، این چسب باعث می شود ناخن رشد نکرده و شفافیت و انعطاف خود را از دست بدهد.

وی افزود: همچنین از آنجا که پس از این کار، ناخن زیری رشد کرده و بلندتر می شود نیاز به کاشت مجدد وجود دارد که پس از چند بار کاشت مجدد، پیاز ناخن اصلی صدمه دیده و علاوه بر کاهش رشد، براقی خود را از دست می دهد. به گفته وی، بسته بودن روی ناخن باعث رشد قارچ ها و ایجاد میکروب روی آن می شود که از دیگر عوارض مهم کاشت ناخن است.

این متخصص پوست تاکید کرد: به طور کلی هر کاری که به پیاز ناخن فشار بیاورد باعث ایجاد برآمدگی و فرورفتگی های عمیق روی ناخن و نقاط سفید روی ناخن می شود. در بعضی از مواقع ناخن حالت لوله ای پیدا کرده و در گوشت فرو می رود.

وی با بیان اینکه ناخن طبیعی صاف و تا حدی لکه بودن محدب است، افزود: تحدب زیاد و لکه ناخن نشانه بیماری آن است.

دکتر نجفیان اظهار کرد: بعضی از بیماری ها نیز باعث صدمه رساندن به ناخن ها می شود.

مثلا بیماری تیروئید باعث می شود که ناخن به کلی از بستر جدا شود و بیماری های پوستی و دیابت نیز باعث ایجاد فرورفتگی هایی به صورت نقطه نقطه در ناخن می شوند.

کاشت ناخن

وی در پایان تاکید کرد: نظافت ناخن ها در سلامت آنها بسیار موثر است.

همچنین آهن، کلسیم و بیوتین بدن باید کافی باشد زیرا کمبود هر یک از این مواد در بدن باعث خراب شدن ناخن ها می شوند و برای شفافیت و سلامت ریشه ناخن ها بهتر است که روزانه مقداری کرم دور پیاز ناخن مالیده شود.

 


بیشتر بخوانید:

تمرین در زمان عادت ماهیانه

عوارض کمبود تستوسترون و علائم آن

تاثیر رابطه جنسی بر ورزش

کاهش وزن ناخواسته کی اتفاق میافتد


 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید