تستوسترون انانتات 

اگر شما خواهان دانستن چیزی در مورد تستوسترون انانتات هستید، پس این مورد به شما کمک خواهد کرد تا به پدیده ای که در اواخر دوره سوم و چهارم زندگی‌ مردان که از آن با عنوان بحران میانسالی نام برده میشود درک بیشتری پیدا کنید.

اکثر مردان در طول این سال‌ها از اختلالات هورمونی واقعی و شدیدی رنج میبرند که دلیل آن کاهش تولید تستوسترون در بدن آنها می‌باشد.

تستوسترون که برای اولین بار از یک منبع حیوانی در سال ۱۹۳۵ سنتز شد، دارای نقش‌های زیادی در بدن می‌باشد که امروزه درک مناسبی از آن وجود دارد.

تولید تستوسترون به شکل طبیعی در بدن تمام مردان انجام میشود و این همان چیزی است که شما را حجیم تر و قوی تر میکند. این ترکیب بیوشیمیایی همان چیزی است که به یک مرد احساس مرد بودن میدهد.

این هورمون باعث عضله سازی و افزایش استقامت و همچنین احساس‌های مربوط به مردان را در بدن تقویت می‌کند. اما به هر حال در برخی‌ موارد، تولید این هورمون در بدن پایین یا ناکافی می‌باشد که در این صورت به فرد مورد نظر باید تستوسترون انانتات در فرم تزریقی تجویز شود.

تستوسترون انانتات یک استرویید آنابولیک می‌باشد که میتواند به شکل قابل توجهی‌ باعث افزایش حجم عضلات و در نتیجه افزایش قدرت شود.

حتی تحت شرایط نرمال، مردان مسن تر میتوانند با استفاده از این هورمون تحت نظر یک متخصص به قدرت و روحیه سال‌های جوانی خود برسند.

تستوسترون انانتات 

تستوسترون انانتات دارای خواص خواص آندروژنیک و آنابولیک بسیار قدرتمندی می‌باشد. این امکان وجود دارد که در زمان کوتاهی‌ شما شاهد افزایش حجم و قدرت بسیار قابل توجه و همچنین افزایش وزن حاصل از افزایش احتباس آب و الکترولیت‌ها باشید.

به عبارت دیگر، قدرت و افزایش وزن شانه به شانه هم حرکت میکنند. چندین تحقیق اثرات مفید این هورمون را روی بدن نشان داده‌اند.

با مصرف تستوسترون انانتات همچنین افراد دارای درد‌های مفصلی سرشانه، مفاصل یا دیسک‌های بین مهره ای میتوانند از خاصیت موقت ضد درد آن بهره‌مند شوند.

همچنین مورد نادری نیست اگر ورزشکاری در حال پیشرفت در فعالیت‌های فیزیکی‌ بسیار شدید را ببینیم که در روز ۱۰۰۰ میلی‌ گرم یا بیشتر مصرف داشته باشد.

عوارض جانبی

عوارضی که از مصرف این دارو در مردان پدیدار می شود عبارت اند از

 • بسته شدن زود هنگام اپی فیز
 • آتروفی بیضه
 • اولیگو اسپرمی و کاهش حجم منی
 • افزایش افراطی میل جنسی در دوره مصرف
 • ژنیکوماستیا
 • رشد موهای زائد
 • چرب شدن پوست احتباس آب و املاح
 • افزایش غلظت خون
 • افزایش فشار خون و در زنان
 • بم شدن صدا
 • بزرگ شدن کلیتوریس
 • کاهش میل جنسی
 • احتباس آب و املاح
 • پر مویی و پوست چرب می باشد

کاهش عوارض

افرادی برای به حداقل رساندن عوارضی چون ژنیکوماستی، احتباس آب و املاح و  فشار خون توصیه می شود مصرف کننده

کسانی که از این عوارض هراس دارند به همراه این دارو از بلوکه کننده های استروژن مانند نولوادکس یا آریمیدیکس استفاده کنند،

همچنین افرادی که از مشکلاتی چون ریزش مو و افزایش افراطی میل جنسی رنج میبرند میتوانند

از فیناستراید و قرص زینک به همراه مصرف تستوسترون انانتات استفاده میکنند،

در خصوص عوارضی چون آتروفی بیضه و اولیگو اسپرمی میتوان پس از دوره از کلومیفن و اچ سی جی بهره برد تا تعادل هورمونی و اسپرم برقرار شود.

توضیحات مصرف:این دارو که در دوزهای۲۵۰،۱۰۰ میلی گرم بر میلی لیتر به صورت آمپول های یک میلی گرم و ۱۰ میلی گرم ارائه شده است

که با توجه به نیمه عمر نسبتا بالای این دارو،تزریق های هفته ای ۲۵۰ میلی گرم از آن برای بالا نگه داشتن سقف اثر دارو،

کافی به نظر میرسد اما برخی از ورزشکاران مصرف آن را تا ۱۰۰۰ میلی گرم در هفته مصرف میکنند.

هفته کافی به نظر میرسد اما ورزشکاران بعضا تا هفته ای ۱۰۰۰ میلی گرم آن را افزایش میدهند،

لازم به ذکر است مصرف این دارو در خانم ها توصیه نمی شود.

دوز‌های مصرفی و تزریق

تستوسترون انانتات در حال حاضر محبوب‌ ترین استرویید مورد استفاده می‌باشد زیرا هم کارامد است و هم قیمت مناسبی دارد. دوز‌های بالای آن از لحاظ اقتصادی به صرفه است. معمولا این استرویید در ویال‌های ۱۰ میلی‌ گرمی‌ عرضه میشود. یک مبتدی میتواند با دوز‌های ایمن ۲۵۰ میلی‌ گرم در هفته دوره خود را شروع کند، در حالی‌ که بیشترین میزان دوز مصرفی میتواند به ۱۰۰۰ میلی‌ گرم هم برسد.اما به هر حال پزشک شما با بررسی وضعیت و شرایط بدنیتان دوز‌های ایده آل شما را تجویز خواهد کرد.

اکثر افراد دریافته اند که دوز‌های ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی‌ گرمی‌ برای عضله سازی قابل توجه کافی‌ می‌باشد. اما به هر حال، اگر قصد مصرف دوز‌های بالای ۵۰۰ میلی‌ گرم را دارید، میبایست در مورد عوارض جانبی احتمالی‌ آن با پزشک خود مشورت‌های لازم را انجام دهید.

 


تستوسترون سوسپانشن

ناندرولون چیست و نحوه مصرف آن چگونه است؟

درباره پریموبولان بیشتر بدانید

هورمون دیانابول


 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید